DIGITÁLIS ISKOLA

E-Ügyintézés

Dicsőségtábla

Intézményünk

Általános Iskola

Munkánkról

Ökoiskola

SPÉCI DSE

Óvoda

Alapítvány

Hírek, Események

Dokumentumok

Képgaléria

E-napló

Tartalom

Általános Iskola

Galéria - 95. évforduló / tabla3.JPGA speciális nevelésre szoruló gyermekek számára Újpesten, elkülönített formában 1921 októberében kezdődött meg a tanítás. Önálló épület hiányában a tanulók elhelyezésére (90 alsó tagozatos 5 pedagógussal) a kerület általános iskoláiban került sor. 1949-ben önálló épületet kapott az iskola a Venetiáner u. 2. sz. alatt, s fellendülő szakasza ekkor kezdődött meg. 10 osztály: 150 tanuló és 12 pedagógus vette birtokba az épületet. Fokozatosan beindult az óvodai, a középsúlyos csoport, az előkészítő osztály, a napközi, tanulószoba, a szakkörök, valamint a kerületi logopédiai hálózat. A tanulólétszám erőteljes növekedése miatt nagyobb, korszerűbb iskolaépület igénye fogalmazódott meg.  1985-ben került átadásra a jelenlegi, Venetiáner u. 26 sz. alatti kétszintes épület, ahol a színvonalas oktató-nevelőmunka feltételei már biztosítottak. A több évtizedes kiemelkedő pedagógiai munkáért Újpest Önkormányzatának Képviselőtestülete 1994-ben „Újpest gyermekeiért” kitüntetésben részesítette az iskola tantestületét. 2008. augusztus 1. óta az iskola az újpesti Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény részeként működik.

Az iskola több szakterületen fejti ki tevékenységét: 

 

  • enyhe értelmi fogyatékos gyermekek  oktatása-nevelése
  • autista, illetve autisztikus gyermekek fejlesztése, oktatása
  • beszédfogyatékos tanulók fejlesztése, oktatása
  • ép értelmi övezetbe eső, de sajátos nevelési, különleges gondozást igénylő  pszichés fejlődési zavarai miatt a nevelési, tanulási folyamatban tartósan és súlyosan akadályozott tanulók (integrált) nevelése, oktatása.

 

Az oktató-nevelő munkában erőteljesen érvényesül minden területen a differenciált, individuális és korrekciós jelleg, az értelmi képességek maximális kibontakoztatása speciális módszerekkel és sokoldalú személyiség fejlesztéssel.

Az oktató-nevelő munka hatékonyságát növeli az osztályok alacsony létszáma (10-13 fő), az ismeretek feldolgozásának lassúbb üteme, a lelkiismeretes, jól felkészült, hivatását szerető gyógypedagógusokból álló tantestület.

A tanórán és iskolán kívüli programok, kiállítások megtekintése, színház, mozi, múzeumlátogatás,  állatkerti séta, kirándulások, korcsolyázás, erdei iskola, versenyek, vetélkedők, szünidei táborozások teszik változatossá, tartalmassá a tanulók szabadidejének eltöltését.

Iskolánkban Diáksport Egyesület és a –gyógypedagógusok által létrehozott – Szatmári Antal Alapítvány működik.

Copyright © ujpestiegymi.hu • 2021

created by spp.hu @ 2008